Sunday, January 29, 2017

Heietused MMA trennist

2016 septembrist alustasin treeningud Pärnu MMAces klubis. 3 kuud kestev baaskursus on läbitud ja nüüd põhigrupis. Alustasime maasvõitlusega, siis püstivõitlus ja viimasena poks. Küll ma ootasin, millal juba poksida saab. Mulle kohe üldse ei meeldinud see teiste inimeste otsas nühkimine ja võõrad inimesed "minu ruumis". Trennis ei saanud isegi nahka märjaks... Nüüd siis, mitte et ma suurt asjast jagaks, aga matil saab ikka rähelda. Nt üleeile võtsid sparrid nii läbi, et ma väsisin täitsa ära :D Koju jõudsin "vigasena" - seljalihased olid suurest pingutusest jube valusad, iga liigutus pani ohkama ja magama oli väga valus minna. Supper rahul trenniga :) :)
Tegin 4 raundi. Kõik neli sparripartnerit käänasid mu kreeka-eeks :) Selline tunne oli, et mida rohkem rapsid, seda kõvemini tõmmatakse silmus koomale. Mitu korda õnnestus jalgade vahele nii lukku jääda, et välja ei oska tulla. Ühtegi võtet meelde ei tule...... peaasi, et hingata saaks...

Aga ikkagi on asi huvitama hakanud. Mul on hea meel, et Ivi 3D treeningust mulle Henri trenni soovitas. See püherdamine pole ka enam nii hull, olen sellest "kallistamise kartusest" vist üle saanud. Meestega sparrimine on veidi keeruline esiteks juba pikkuse ja kaalu vahe pärast aga õnneks on ka väiksemaid tüüpe ja no ega trennis armu ei anta :) Tšekivad küll, et kas kõik on korras ja ega ma haiget ei saanud aga spordiala on selline, et ikka juhtub nad nagunii poole jõuga teevad - egas vana inimest saa päris ära tappa ju ;) Olen sellega arvestanud, et õnnetusi ikka juhtub, kui pead-jalad on segamini. Mul on ainult kahju, et kõikides trennides töö tõttu osaleda ei saa. Eriti poksimine tahab kõvasti harjutamist - lausa oma kindaga saan koguaeg tuppa!!! 

MMA trenne on nädalas 3 korda, lisaks 2 korda nädalas avatud matt ja üks ringtrenn. Püüan nii palju kohal käia kui võimalik. Kodus olen nüüd alates 28. detsembrist teinud 3 korda nädalas kogu kehale jõuharjutusi. Kasutan põhimõtteliselt neid samu harjutuste kavasid, mis Aivar eelmine aasta mulle kokku pani. Mul on kodus kõik vajalik olemas: fitpall, kummilint, hantlid, liivakott, TRX rihmad ja iseenda raskus :) Jooksmisest oli väike puhkus ja nüüd vast ehk proovin korra nädalas minna, et päris laisaks ei jääks :) 
 
 

No comments:

Post a Comment